Українська Православна Церква

Київський Патріархат

Свято-Миколаївський Храм в: Вконтакті | Facebook | Twitter

10 лютого 2019 року – неділя, яка в православній традиції іменується неділею про Закхея.

Дата публікації: 10.02.2019


Сьогодні Євангеліє розповідає історію про митаря Закхея, який проживав у Єрихоні і мав непереборне бажання побачити Ісуса Христа, Котрий прийшов у це місто з проповіддю Царства Божого. Також, це Євангельське читання яскраво показує нам, що Бог дивний не лише у святих своїх, але й у всіх Своїх промислительних діях навіть стосовно грішних людей. З одного боку Господь дивно і велично являє силу Свою через святих угодників, а з іншого боку ми бачимо, як Христос веде розмову з розбійниками, блудницями, митарями, проводить з ними час, розділяє з ними трапезу, проповідує їм Царство Боже, закликаючи до спасіння і покаяння, і це дає багатий плід.
Ми з вами, дорогі брати і сестри, відчуваємо і можемо навіть бачити, церковному календар поступово починає змінювати богослужіння, наповнюючи їх текстами, що вчать нас про силу і сутність покаяння. Вже сьогодні ми чуємо Євангельське читання, яке через приклад виправлення свого грішного життя митарем Закхеєм налаштовує нас на великий покаянний час Святої Чотиридесятниці, яка неділя за неділею наближається до нас.
Це Євангельське читання ми чуємо і при освяченні домівок, і це символічно показує нам, що через молитву священика Христос Сам завітає до нашої оселі. Але Він також завітає і до тілесних домівок наших душ, якщо тільки вони будуть храмами Духа Святого, а не вмістилищем гріха. Саме тому потрібно постійно підігрівати у собі цей покаянний настрій, постійно очищати наші душі від гріха через покаяння. Перш за все, тримаймо своє слово у собі, особливо слово непевне, слово осудження, слово, що позбавлене любові до Бога і ближнього. Нехай воно, за повчанням премудрого Сираха, помре з нами, щоби не осудити нам інших і самим від так осудженими не бути. (Сир. 19, 7-10) Якщо ж чутимете ви, що вас хтось несправедливо обмовляє, особливо, за ваші добрі справи, терпляче зносьте все, але й разом із цим остерігайтеся гордині. Моліться за ваших кривдників, за обмовників і наклепників. Тому що, повторю, слово в серці дурного є великим стражданням для нього, і такі люди справді важко страждають. Вслухаючись у ці євангельські слова бережімо язик свій і примножуймо благочестя і віру у те, що Христос неодмінно завітає до наших сердець.
У 37-му неділю після П’ятидесятниці у Свято-Миколаївському храмі на Татарці було звершено Божествену літургію, а напередодні Всенічне бдіння. Богослужіння очолив настоятель храму протоієрей Тарас Мельник у співслужінні кліру храму: ієрея Євгена Копайгородського та диякона Сергія Педька. Після запричасного стиха зі словом проповіді до парафіян звернувся отець Тарас акцентуючи увагу на євангельському читанні.
По заверешенню богослужіння священнослужителі та парафіяни храму молились до Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа за мир та перемогу українського війська.

Розклад богослужінь