Українська Православна Церква

Київський Патріархат

Свято-Миколаївський Храм в: Вконтакті | Facebook | Twitter

22 січня сумна річниця з дня загибелі активістів Майдану

Дата публікації: 28.01.2019

22 січня сумна річниця з дня загибелі активістів Майдану, які загинули під час Революції Гідності. Цього дня 2014 року близько 6-ої години ранку загинув Сергій Нігоян, а пізніше Михайло Жизневський. У Сергія стріляли свинцевою картеччю на вулиці Грушевського. Від отриманого поранення він помер. Згодом смертельне поранення в серце отримав 25-річний білорус Михайло Жизневський. Обидва були активістами і брали участь у протестах від самого початку.

Сьогодні на місці смерті Сергія та Михайла Перший заступник Голови СУВД, настоятель Свято-Миколаївського храму на Татарці прот. Тарас Мельник разом із кліриками храму, ієреєм Андрієм Тищенком та дияконом Сергієм Педьком, звершили поминальну молитву за спокій душ героїв “Небесної сотні”. На панахиді рідні загиблих тримали портрети загиблих.
Сергію Нігояну було лише 21 рік, коли він отримав смертельне поранення. Був єдиним сином у сім'ї. Його родина переїхала в Україну, рятуючись від війни в Нагірному Карабасі. Сергій народився уже в Україні, на Дніпропетровщині.

Варто зазначити. що протистояння на вул. Грушевського загострилися після 16 січня, коли Верховна Рада ухвалила закони, які народ прозвав “диктаторськими”. Бій, який тривав понад три доби, завершився 22 січня, коли «Беркут» пішов у наступ і тимчасово відтіснив демонстрантів від Європейської площі. Того ж дня стало відомо і про перших, хто поліг на Майдані.

Розклад богослужінь