Українська Православна Церква

Київський Патріархат

Свято-Миколаївський Храм в: Вконтакті | Facebook | Twitter

Богослужіння в 36-ту неділю після П’ятидесятниці

Дата публікації: 04.02.2019

В сьогоднішньому євангелії ми чули такі слова: “І ось жінка - хананеянка, вийшовши з тих місць, закричала Йому: помилуй мене, Господи, Сину Давидів, – дочка моя тяжко біснується.”Святі отці порівнюють хананеянку з сучасною людиною, а її дочку з почуттям. Людина є нещаслива і відповідно почувається нещасною. От саме відчуття себе нещасливим це і є прообразне значення дочки хананеянки, що хворіє і тяжко мучиться! Людина, яка вважає за скарб не небесні, не духовні цінності, а складає собі багатства на цій землі - насправді живе язичницьким життям, тобто служить мертвим ідолам таким як (пристрасті влади, блуду, сріблолюбства). І відповідно є нещасливою, тому що не можна бути по-християнському щасливим будучи ідолопоклонником. Тому що неможливість задовольнити жадання, а отже стати щасливим, і є той вогонь невгасимий. Вогонь пристрастей і жадань, нашої ненаситності.

У 36-ту неділю після П’ятидесятниці у Свято-Миколаївському храмі на Татарці було звершено Божествену літургію, а напередодні Всенічне бдіння. Після запричасного стиха зі словом проповіді до парафіян звернувся отець Василь акцентуючи увагу на євангельському читанні.
По заверешенню богослужіння священнослужителі та парафіяни храму молились до Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа за мир та перемогу українського війська.

Розклад богослужінь