Українська Православна Церква

Київський Патріархат

Свято-Миколаївський Храм в: Вконтакті | Facebook | Twitter

Божественна літургія в Прощену неділю...

Дата публікації: 13.03.2019

 

Сьогоднішня неділя, яку називають сиропусною чи також неділею прощення, розпочинає особливий час, який триває десяту частину від цілого року - час покаяння та особливої молитви, час, котрий християни всіх віків, неначе ту євангельську десятину, віддають Богові. Цією десятиною і є Великий піст, період особливої християнської аскези та духовного подвигу, бо готує нас до особливого, найбільшого християнського свята – Пасхи Христової.
Сиропусна неділя - це остання неділя в приготуванні до Великого посту. Вона є порогом, дверима до Великого посту. Для того, щоб гідно провести час посту, необхідно виконати певні умови, і ці умови та мету пригадує нам Христос у Євангелії цієї неділі. 
Піст - це не тільки дієта щодо певних страв, а це засіб, який у поєднанні з молитвою має допомогти нам очистити душу від гріхів і завдяки цьому осягнути основну мету посту - відновити зв’язок любові душі з Богом
Другою важливою умовою посту є прощення, примирення з ближніми. В ньому виявляється щирість нашої любові, зв’язку з Богом. Примирення з ближніми провадить душу до примирення з Богом. Таким чином осягаємо мету посту – відновлення спільноти, єдності з ближніми і з Богом. 
Отже, нехай цей благословенний час Великого посту буде для нас радісним часом пошуку скарбів, якими є Божа любов, і щоби нас від цього пошуку ніщо не відволікало - ні лінивство, ні земні розваги, ні тлінні скарби цього світу. 
З цього приводу, сьогодні 10 березня в прощену неділю сиропусного тижня, у Свято-Миколаївському храмі на Татарці, було звершено Божественну літургію, яка вже традиційно, щонеділі, в нашому храмі відбувається із сурдоперекладом. Богослужіння очолив настоятель храму, протоієрей Тарас Мельник у співслужінні кліру храму: ієреїв Василя Бурки, Андрія Гуля, Євгена Копайгородського та диякона Сергія Педька.
Після запричасного стиха до парафіян зі словом проповіді звернувся о. Тарас, розкривши богословський аспект прийдешнього до нас Великого посту.
Богослужіння завершилося спільною молитвою священнослужителів та прихожан храму до святителя Тарасія Константинопольського.

Розклад богослужінь