Українська Православна Церква

Київський Патріархат

Свято-Миколаївський Храм в: Вконтакті | Facebook | Twitter

Друга частина Покаянного канону прп. Андрія Критського

Дата публікації: 13.03.2019

З чого почну оплакувати вчинки окаянного життя мого?

Святі отці називають покаяння початком і головною умовою духовного життя. Пройшовши шлях Великого посту і очистивши себе покаянням – «духовною банею» – від гріховної скверни, людина зустрічає Христове Воскресіння разом з Христом, з’єднавшись з Господом для вічного блаженного життя.

Щоб наше покаяння було досконалим, ми повинні знати причину гріха, його витоки, історію, котру так майстерно явив нам прп. Андрій. Основне завдання Великого покаянного канону - показати нам гріх і пробудити в нас покаяння, щоб змінити своє життя. Якщо людина краще пізнає Бога, - тим більше бачить свої прогрішення. Адже пізнаючи Світло, ми бачимо темні сторони свого життя. Поборення гріха людиною є найкращою жертвою Богові, є досконалим актом, якого він так жадає від нас. Грішник не повинен думати, що він проживе усе життя у гріхах і не буде наказаний за них. Такій людині буде осуд, подібний содомлян: «Як Господь покарав беззаконня содомлян, так і ти, душе, запалила вогонь пекельний, в якому будеш горіти». Для того, щоб не бути покараним, потрібне покаяння, до якого закликає святий отець Андрій.

Слова канону закликають дати відповідь на одвічні питання подій минулого, змісту і сили вічних істин, так як кожна душа людська – єдина і неповторна, проте шляхи випробування в усіх подібні, бо стоїмо перед тими ж самими питаннями вибору…

Розклад богослужінь