Українська Православна Церква

Київський Патріархат

Свято-Миколаївський Храм в: Вконтакті | Facebook | Twitter

«Нехай піднесеться молитва моя, наче кадило перед Тобою…»

Дата публікації: 15.03.2019

Літургія Ранішосвячених Дарів – одне з найкрасивіших Богослужінь Православної Церкви і є окрасою служб Великого посту. Її дійсно можна назвати серцевиною та найбільш характерним Богослужінням цього священного періоду. Назва цієї служби розкриває нам саму її сутність, тобто вона є літургією саме Дарів Ранішосвячених. Цією ознакою вона відрізняється від повних Літургій святителів Василія Великого і Іоана Золотоустого, на яких звершується Свята Євхаристія – приношення і освячення Дарів. Власне, літургія Ранішосвячених Дарів не є «літургією» у тому сенсі, в якому ми розуміємо Літургії святих учителів Церкви Василія Великого та Іоана Золотоустого, а являється особливим чином Причастя.

Літургія Ранішосвячених Дарів - це таке богослужіння, за яким таїнство перетворення хліба і вина в Тіло і Кров Господа не відбувається, але віруючі причащаються святих Дарів раніш освячених на літургії святителя Василія Великого або святителя Іоана Золотоустого.
Ця літургія відправляється під час Великого посту по середам і п'ятницям, на 5 тижні - в четвер і на Страсному тижні - в понеділок, вівторок і середу. Втім, літургія Ранішосвячених Дарів з нагоди храмових свят чи свят в честь святих угодників Божих може бути звершувана і в інші дні Великого посту, тільки в суботу і неділю вона ніколи не відправляється оскільки в ці дні піст послаблюється і звершується повна Літургія.
Літургія Ранішосвячених Дарів встановлена в перші часи християнства і звершувалась святими апостолами, але справжній свій вигляд вона отримала від святого Григорія Двоєслова, папи Римського, (VI ст).
Це Богослужіння є тим наполегливим закликом Матері Церкви до частого Причастя Святих Христових Таїн. У ній чути голос з глибини століть, голос живого, стародавнього передання Церкви. Голос цей каже, що не можна жити життям у Христі, якщо віруючий не оновлює постійно свій зв'язок з джерелом життя - причащаючись Тіла і Крові Господа Ісуса Христа. 
Тому, сьогодні 15 березня 2019 року , у Свято-Миколаївському храмі на Татарці, було звершено літургію Ранішосвячених дарів. Богослужіння завершилось читанням Молебного канону великомученику Федору Тирону та освяченням колива.

Розклад богослужінь