Українська Православна Церква

Київський Патріархат

Свято-Миколаївський Храм в: Вконтакті | Facebook | Twitter

Різдвяний Вертеп у Свято-Миколаївському храмі на Татарці!

Дата публікації: 29.12.2018

Вертеп, або шопка - це прославлення Бога через театральне дійство та відображення побутового життя. Це одна з найкращих оздоб Різдва Христового, наша традиція, яку ми зберігаємо вже понад чотири століття, тобто це оригінальна символічна композиція віфлеємської стайні яка традиційно встановлюється в час Різдва Христового у храмах, або на вулицях цілого світу.

Вертеп (зі старослов'янської - печера) - старовинний український мандрівний театр маріонеток, що виник в Україні, в барокову добу (друга половина 17-18 століття). Мав форму двоповерхового дерев'яного ящика. На другому поверсі показували різдвяну драму; на першому - механічно прив'язану до неї сатирично-побутову інтермедію. Перша, різдвяна, частина вертепу, яку називали "свята", мала більш-менш стабільну композицію, натомість, друга змінювалася в залежності від місцевих умов, здібностей й дотепності вертепника.
За допомогою вертепу, українські письменники XIX-XX ст., в найбільш несприятливих для нашої культури умовах, порушували важливі проблеми національної ідентичності, боротьби за збереження мови, літератури, народу, держави.
Особливими є вертепи, які з року у рік виставляють у наших храмах, або біля храмів.
Такий святковий веретеп від сьогодні відкритий з благословення настоятеля храму прот. Тараса Мельника, на території Свято-Миколаївського храму на Татарці, як візуальне нагадування про радісне народження Христа у бідній стайні.
Тому настоятель, клір та громада храму запрошують усіх охочих відвідати наш Різдвяний Вертеп, де Ви обов'язково отримаєте гарний настрій та незабутні враження!

Розклад богослужінь